Tankönyvellátás 2018/2019

Kedves Szülők!

 

Az általános iskolák 1–8. évfolyamaiban minden diák térítésmentesen kapja a tankönyveket.

A 3., 4., 5., 6., 7. és 8. évfolyamon a tankönyvek tartós tankönyvként könyvtári nyilvántartásba kerülnek, ezeket  – a munkafüzetek kivételével – tanév végén sértetlenül kell visszaszolgáltatni az iskolai könyvtárnak. A szándékos rongálás, sérülés és egyéb okból használhatatlanná vált, illetve elveszett tankönyv mindenkori forgalmi értékét meg kell térítenie a szülőnek az iskola felé.

Az 1–2. osztályon megszűnt a tartóstankönyv használata, ezért az 1-2. évfolyamos tanulók tankönyveiket saját tulajdonba kapják, azokat nem kell visszaadni az iskolai könyvtárnak.

Iskolaváltás esetén a könyvtárból biztosított tankönyveket vissza kell hozni, az új iskolában fog kapni másikat a tanuló.