Köszöntő

Kedves Érdeklődő!

Nagykanizsai Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola

Iskolánk, a Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola 20 tantermes intézmény. Nagykanizsa keleti városrészében található. E városrészt és az iskolát a 60-as évek iparosítási hulláma, növekvő munkaerőpiac szükséglet hívta életre. Névadónkban a tibeti - angol szótár megteremtőjét, Kőrösi Csoma Sándort tiszteljük.

Intézményünk saját konyhájával, aulájával, hatalmas zárt udvarával, szaktantermeivel, könyvtárával a mintegy 450 gyermek tanulásához korszerű környezetet nyújt. Felkészült pedagógusaink munkáját többek között szabadidő szervező, fejlesztő pedagógus segíti.

Pedagógiai programunkat a szülői igényekkel összhangban állítottuk össze. Hagyományai vannak az emelt szintű német- és angol nyelvi, sakkoktatásnak, a művészeti nevelésnek és a tehetséggondozásnak.

Alsó tagozatban iskolaotthonos rendszerben tanulnak a gyerekek. Ennek a rendszernek többek között az az előnye, hogy két nevelő tanítja a tantárgyakat (magyar - matematika + készségtárgyak), hétköznap nincs házi feladat, nincs túlterhelés és az oktatás hatékonyabb.

5. osztálytól 8. osztályig tanulószobát biztosítunk.

Változatos programokkal igyekszünk fejleszteni a tanulók személyiségét (táborok, tanulmányi kirándulások, versenyek, kulturális események).

Tanítványaink sok elismerést szereznek a különféle városi, területi tanulmányi-, kulturális- és sportversenyeken, de megállják a helyüket a középiskolai továbbtanulás során is.

Köszönöm szíves figyelmét:

Smolcz Frigyes

Tisztelt Támogatóink!

Köszönjük, ha adója 1%-val támogatja iskolánk alapítványát!

Adószám: 18958544-1-20

FIGYELEM!

Hiányzó tanulók étkezésének lemondása,
illetve étkezés igénylése a következő telefonszámon:

+36 30 783-0570

E-mail: korosi.menza@gmail.com